מה קורה בשיעור האייקידו הראשון?

אז זהו. התקשרתם וקבעתם את שיעור ההתנסות באייקידו. איך זה עובד עכשיו?

 

דבר ראשון, כדאי להגיע איזה רבע שעה לפני תחילת השיעור (באולם ספורט, חדר ראשון משמאל). כדאי לבוא עם טרנינג וחולצה קצרה לאימון. יש מקלחות לאחרי השיעור, וכדאי גם להביא בגדים להחלפה.

 

בד"כ תלמיד בכיר יצפה לבואכם, אז הוא יסביר את התנהלות השיעור- איך עולים למזרון, איך עובדים עם תלמידי האייקידו האחרים וכו'.

 

הרבה תלמידים חוששים מהיעדר ניסיון באומנויות לחימה בכלל, ובאייקידו בפרט, אבל זה חסר משמעות. אין צורך לדעת אייקידו בכדי ללמוד אייקידו. בכלל, בקבוצת האייקידו שלנו, כולם, כולל המורים רואים את עצמנו כתלמידים. בכל שיעור לומדים משהו חדש, ואם סיימנו אימון אייקידו בלי להיתקל בקושי או בתיסכול פנימי- הרי שהאימון היה לשווא.

 

שיעורי האייקידו קשים. הם קשים לתלמיד בפעם הראשונה, והם קשים לתלמיד שלומד 10 שנים. אבל הקושי בד"כ אינו קושי גופני. באייקידו לומדים לעבוד ברכות, ללא מאמץ. הבעייה היא, שעבודה רכה נקנית רק ביסורים רבים.

 

הקשיים באימוני האייקידו הם בד"כ קשיים מנטאליים, רגשיים של עבודה עם תיסכול ושפיטה פנימיים. "איך זה שיוסי מצליח בתרגיל ואני, שמתרגל שנתיים יותר- לא מצליח?", או שאלות דומות עולות במהלך האימון.

 

אימוני האייקידו נעשים בד"כ בקבוצה, והתירגולים כמעט תמיד בעבודת זוגות. וכששני אנשים מתרגלים יחד, האגו מתחיל גם לעבוד. "למה הוא עובד עם כל כך הרבה כוח"? "למה היא עשתה פרצוף- אולי בגלל שהיא חושבת שאני מסריח מזיעה"? למה המורה מלמד ככה, ולמה המורה השני מראה אחרת, ומה הוא ולמה אני, ולמה ולמה ולמה.

דוגמא לחלק משיעור אייקידו בקבוצת האייקידו שלנו בתל-אביב

זה לוקח זמן עד שזרם השאלות דועך לו, והעבודה הפנימית אף פעם לא מפסיקה. ובעניין התיסכול- זה אף פעם לא נגמר. הוא רק משתנה. בתחילת הדרך התיסכול הוא יותר כמו "אני לעולם לא אבין את טכניקת האייקידו הזאת", ובהמשך הוא יותר כמו "למרות שאני מתאמן כבר 15 שנים, אני עדיין לא מבין את טכניקת האייקידו הזאת". אבל זה נובע מזה, שבאייקידו אנחנו מכוונים לשיפור מתמיד, וגם בגלל שהאייקידו היא דרך. דרך, במובן של דרך חיים, ואין לאייקידו שלב בו התלמיד סיים את לימודיו וזהו- נגמר. אפשר לעבור לשיעורי ציור. כמו שבריקוד אין מטרה להגיע למקום מסויים על הריצפה, כך האייקידו היא דרך במובן שאין מטרה להגיע אליה. במשך שנות אימוני האייקידו עוברים שינויים רבים- גופניים, נפשיים ואולי אף רוחניים, אבל האייקידו לעולם לא "נגמר".

 

תלמידי האייקידו החדשים עובדים עם תלמידים בכירים ומנוסים שעבדו עם תלמידים חדשים רבים. התלמידים הבכירים לא מתרגשים מזה שאתם לא מכירים את הטכניקה, הם לא מופתעים מזה שאתם מתבלבלים בכיוונים ועושים את הכל הפוך. הם לא מתרגזים שאתם "מפריעים" להם באימוני האייקידו- להיפך. תלמיד אייקידו רציני יודע שרק בעבודה עם תלמידים חדשים אפשר להעמיק את הבנת האייקידו.

 לחצו כאן לכתבה אודות למי מתאימים שיעורי האייקידו שלנו בתל-אביב. (רמז- התשובה היא- לכולם).

לחצו כאן לקריאה אודות דגשים לשיעור אייקידו ראשוןוכאן לקריאה על יישום של עקרונות אייקיידו בשיעורים עם תלמידים חדשים.

אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה אודות האייקידו, שיעורי האייקידו שלנו בתל-אביב, וקביעת שיעור אייקידו חינם ללא כל התחייבות. 

בברכה,

שחר- 0547296988

לשיעור אייקידו חינם
0547296988

סנסיי ישראל טונג'י מדריך את דני הוכברג בתרגיל אייקידו

סנסיי ישראל טונג'י מדגים טכניקת אייקידו עם ירון יעקובוביץ

שיעורי אייקידו בתל אביב- שיחה אודות קבוצת האייקידו לתלמידים חדשים.

(ארוך מאוד וסאונד גרוע, אבל נותן תמונה טובה למדי על תפישת האייקידו של הקבוצה שלנו).

 

שיעורי אייקידו
לשיעור אייקידו חינם
0547296988
(אין חובה להגיע לכל השיעורים)

יום ראשון: 21:00-22:30

יום רביעי: 21:00-22:30

יום שישי: 14:00-15:30

 

כתובתנו

אולם הספורט של תיכון "אליאנס" בתל-אביב.

 

רחוב סלוודור (פינת ברודצקי) קרוב לאוניברסיטה.

 

החנייה בשפע וללא תשלום

טלפון: 0547296988

קבוצת האייקידו שלנו

© 2020 אייקידוקא